Kaokil kaolin kili doğal bir mineraldir. Kağıt, boya, plastik, kauçuk gibi bir çok sanayi alanında kullanıldığı gibi kozmetik, gıda ve ilaç sektörlerinde de kullanılmaktadır. Amerikan gıda ve ilaç dairesi (FDA) tarafından %2.5 oranına kadar gıda katkısı olarak kullanımı onaylanmıştır. Kaolin mineralinin en etkin işlenme şekli sulu sistem rafinasyon ile içindeki safsızlıkların ve serbest silisin atılmasıdır. Daha sonra yaklaşık 1000 °C de kalsine edilerek yassı yapısı gözenekli hale getirilir.

Kaolin, yaklaşık 1000 ° C de ısıl işlem görerek kalsine olur. Kalsine kaolinin tanecik yapısı yassı formdan gözenekli forma geçer, optik değerleri iyileştirildiği için yansıtma indisi artar. Kaokil kaolin kili nin yapısını oluşturan kalsine kaolin, güneşin zararlı kızıl ötesi (IR) ve mor ötesi (UV) ışınlarını yansıtırken fotosentez için gerekli ışınlara engel olmaz. Gözenekli yapısı stomaları kapatmadığı için gaz ve su buharı geçirgenliği devam eder. Serin tutulan bitki yüzeyinde fotosentez için gerekli koşullar oluşur.

Bitkinin gövde, dal, yaprak ve meyve yüzeylerinde mikron boyutundaki parçacıklardan oluşan kaplama, bitki zararlılarını tahriş eder, hareket kabiliyetlerini engeller. Zararlılar bu ortamdan uzaklaşmak isterler. Kovucu etkisinin yanında bitkiyi kamufle ederek tanınmasını zorlaştırır. Yüzeyde çoğu böcek tarafından aşılması güç bir bariyer oluşturarak beslenmelerini ve yumurtlamalarını engeller. Böcekler üzerinde doğrudan öldürücü etkisi olmamasına rağmen yumurtlama ve larva oluşumunu engellediği için popülasyonlarının azalmasına sebep olur.

Yeterli Kaokil kaolin kili miktarı bitki ve ağaç sıklığı, büyüklüğü, yapraklanma, hava şartları gibi çeşitli etkenlere bağlı olsa da kabaca TAM DOZ tek sefer uygulama için yeterli Kaokil® kaolin kili basit şekilde hesaplanabilir. Tüm ağaçlarınızı ilaçlamak için kullandığınız tankın litresi x kullanılan tank sayısı x % 5. Örnek olarak 400 lt lik tankınızla tüm alanı ilaçlamak için 2 sefer yapıyorsanız ilk uygulama için (400 x 2 x 0.05) 40 kg, ikinci uygulama için 20 kg Kaokil®e ihtiyacınız vardır.

Siparişlerinizi mağazamızdan online olarak oluşturabileceğiniz gibi telefon ya da whatsapp hattımızı  (02164552282) kullanarak da verebilirsiniz.

500 kg (20 torba) ve üstündeki siparişleriniz için lütfen bizimle temasa geçin. Daha uygun nakliye imkanları bulabiliyoruz.

Kredi kartı ile alışverişlerinizde iyzico korumalı alışveriş altyapısı kullanılmaktadır. PCI – DSS sertifikalı sistem sayesinde ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz güvendedir.

Saat 13:00 e kadar ödemesi ulaşan siparişleriniz aynı gün, 13:00 den sonra verilen siparişeriniz ertesi gün kargoya verilir. Hafta sonu depomuz kapalıdır. Cuma günü 13:00 den sonra verilen siparişler takip eden Pazartesi günü kargoya teslim edilir.

Kaokil® tarımsal kaolin kili suda kolay dağılan kaolin minerali bazlı bir bitki koruyucudur. Su ile karıştırılarak süspansiyon oluşturulduktan sonra püskürtme yolu ile bitki gövde, dal, yaprak ve meyveleri üzerinde ince beyaz bir kaplama oluşturur. Bu bariyer bitkiyi güneş yanığı, sıcaklık stresi, susuzluk stresi gibi güneşin zararlı etkilerine ve bitki zararlılarına karşı korur.

Bitki yüzeyinde oluşan mikron mertebesinde, ince beyaz kaplama 290-400 nm dalga boyutundaki zararlı mor ötesi (UVB ve UVA) ve yüzeylerin ısınmasına sebep olan 700 nm den büyük dalga boyundaki kızıl ötesi (IR) ışınlarını geri yansıtırken, gözle görebildiğimiz 400-700 nm dalga boyundaki tüm canlıların yaşamı için olduğu gibi bitkilerde fotosentez için gerekli (PAR) ışınlarını engellemez. Parçacık yapısı sayesinde stomaları kapamayıp fotosentez işlemi için gerekli karbon dioksit, oksijen ve su buharı geçirgenliğini korur. Kaplama sayesinde bitkinin, serin tutulan yaprak ve meyve yüzeyleri güneş yanığı zararlarına, sıcaklık ve susuzluk stresine karşı korunur. Etkin fotosentezin devamı ile sağlıklı büyümesi ve verimlilik sağlanır.

Meyve yetiştiriciliğinde, meyvenin oluşumu ve gelişimi için ideal sıcaklık 27-28 °C dir. Bu değerlerden yüksek sıcaklıklarda çiçek ve meyve dökülmelerinin yanında bir takım fizyolojik bozukluklar da oluşur. 30-32 °C yi aşan hava sıcaklıklarında meyve yüzeyindeki sıcaklık 45-50 °C leri bulabilmektedir. Güneş yanığı bu aşırı sıcaklar ve ultraviole (UV) ışınlarının etkisi ile meyve yüzeyinde oluşan oksidatif zararlanmalardır. Kabuk üzerinde lekeler şeklinde kendini gösterir. Bu lekeler meyvenin pazar değerini düşürdüğü gibi enfeksiyonlara ve bitki hastalıklarına ortam hazırlar.

Kaokil® Tarımsal kaplama kaolini 25 KG lık PP torbalar içinde, 1300 KG lık tahta paletlerdedir. Minimum sipariş miktarı 1 torba (25 KG) dır.
Kapalı ve rutubetsiz ortamda saklanmalıdır.

Siparişleriniz adresinize Sürat kargo ile ulaştırılacaktır. Sipariş vermeden önce adresinize  yakın Sürat kargo şubesinin varlığından emin olunuz. Ayrıca siparişlerinizi Tuzla depomuzdan kendiniz teslim alabilirsiniz.

Ödemelerinizi banka havalesi veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız;Alıcı : AVS İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.
YAPI KREDİ BANKASITR53 0006 7010 0000 0089 7847 69
GARANTİ BANKASITR21 0006 2000 3910 0006 2010 53
VAKIF BANKTR68 0001 5001 5800 7309 7704 05
PTT Posta9977117

Açılmamış torbaları tarafımıza bildirim yaparak iade edebilirsiniz. Size iade için kargo ve adres bilgileri iletilecektir.

Kaokil kaolin kili

Kaokil kaolin kili

Kaokil kaolin kili

Başa dön